Populiariausios internetinės vaistinės Lietuvoje

Populiariausios internetinės vaistinės Lietuvoje

Kadangi artėja ligų sezonas ir vaistinių siūlomos prekės tampa vis reikalingesnės, nusprendėme pasidomėti kaip sekasi internetinėms vaistinėms Lietuvoje.

Vaistinių populiarumui nustatyti rėmėmės spalio mėnesio populiariausių elektroninių parduotuvių reitingu, o tendencijų įvertinimui rėmėmės ankstesnių mėnesių reitingų duomenimis.

Populiariausia internetine vaistine Lietuvoje išlieka EuroVaistine.lt, kuri naujausiame reitinge užėmė 12 vietą. Nors tai ir nėra geriausias rezultatas per reitingo istoriją, tačiau rugsėjo mėnesį užimta 10 vieta buvo aukščiausia pozicija šios vaistinės istorijoje, įvertinus naujų dalyvių atsiradimą reitinge.

Antrąją poziciją tarp populiariausių vaistinių internete užima Camelia.lt. Ši vaistinė taip pat mūsų reitinge dalyvauja nuo metų pradžios ir spalio mėnesį užėmė 20 vietą ir tai yra žemiausia pozicija reitingo istorijoje. Aukščiausia pasiekta pozicija buvo 11 vieta sausio mėnesį ir tuo metu atsilikimas nuo lyderės buvo tik per vieną poziciją.

Viena iš naujausių vaistinių reitinge Gintarine.lt į reitingą įtraukta tik nuo rugsėjo mėnesio, kai ji debiutavo 31 vietoje, o atnaujintame spalio reitinge palypėjo į 25 vietą. Panašu, kad šis rinkos dalyvis gali sėkmingai pakonkuruoti ir dėl populiariausios vaistinės internete titulo.

Ketvirtoje vaistinių reitingo pozicijoje esanti ManoVaistine.lt užėmė 85 vietą bendrame reitinge. Stebint šios nuo kovo mėnesio reitinge dalyvaujančios svetainės pozicijas, galime pastebėti žemėjančią jos poziciją, tačiau tai gali būti ir dėl naujų kitų kategorijų elektroninių parduotuvių įtraukimo į reitingus.

Analogiška situacija ir su penktoje vietoje esančia HiperFarma.lt sveikatos prekių parduotuve. Ši svetainė reitinguose dalyvauja nuo reitingų sudarymo pradžios ir aukščiausią, 105 poziciją, buvo pasiekusi balandžio mėnesį. Spalio mėnesio reitinge ji užėmė 239 poziciją.

364 reitingo vietoje esanti HifaMed.lt užėmė šeštąją poziciją tarp vaistinių internete. Ši svetainė buvo pasiekusi 293 poziciją birželio mėnesį.

Septintoje vaistinių reitingo pozicijoje esanti ElVaistine.lt bendrame reitinge užėmė 454 vietą, o savo geriausius rezultatus buvo pasiekusi balandžio mėnesį.

Apžvelgiant visų vaistinių duomenis pastebime, kad nei visos vaistinės išsaugojo savo pozicijas vaistinių reitinge, tačiau artimiausiu metu galima tikėtis pokyčių tarp pirmojo trejetuko žaidėjų.

Elektroninės komercijos lyderiai išsaugo savo pozicijas

Populiariausios elektroninės parduotuvės Lietuvoje titulą atnaujintame spalio mėnesio reitinge išsaugo Pigu.lt. Ir ne tik išsaugo pirmąją poziciją, bet ir didina atotrūkį nuo konkurentų.

Senukai.lt ir Telia.lt internetinės parduotuvės išsaugo atitinkamai antrąją ir trečiąją pozicijas.

Pirmasis pokytis fiksuojamas aštuntoje reitingo pozicijoje, į kurią per keturias vietas kyla ForumCinemas.lt. Tai yra aukščiausia šios svetainės pozicija per visą reitingo sudarymo istoriją.

Didžiausią šuolį reitinge vėl demonstruoja Spiningavimas.lt interneto parduotuvė, kuri kyla per 384 pozicijas į 142 vietą.

Šio mėnesio reitingo dalyvių sąrašas pasipildė 69 naujomis internetinėmis parduotuvėmis. Aukščiausią poziciją tarp naujokų užėmė 55 vietoje debiutuojanti lėktuvų bilietus siūlanti Avia.lt.

Kategorijų lyderiai

Vaistinių kategorijos lyderė EuroVaistine.lt krenta per dvi pozicijas į 12 vietą, o jos konkurentė Camelia.lt leidžiasi per vieną poziciją į 20 vietą. Tuo tarpu tik praėjusį mėnesį reitinge debiutavusi Gintarine.lt kyla per šešias pozicijas į 25 vietą.

Maisto prekes internetu siūlanti Barbora.lt kyla per tris pozicijas į 23 vietą bendrame reitinge ir tuo pačiu išsaugo maisto prekių parduotuvių internete lyderės poziciją.

Specializuota avalynės parduotuvė eavalyne.lt leidžiasi per dvi pozicijas į 17 vietą, bet sugeba išsaugoti savo kategorijos lyderės pozicijas.

Populiariausio knygyno internete poziciją šio mėnesio reitinge užėmė Knygos.lt. Ši parduotuvė kyla per dvi pozicijas į 21 vietą.

Reitingo dalyviai

Šis reitingas sudarytas remiantis 2018 metų spalio mėnesio interneto parduotuvių pateiktais ar viešai prieinamais duomenimis, tokiais kaip elektroninės parduotuvės pardavimai Lietuvoje, lankytojų srautas iš Lietuvos, naujienlaiškio prenumeratorių ar socialinių tinklų sekėjų skaičius. Reitingas skelbiamas InternetoParduotuvės.lt svetainėje. Šio mėnesio reitinge dalyvauja 606 elektroninės parduotuvės.

Pilnas reitingo dalyvių sąrašas teikiamas tik duomenis teikiančioms interneto parduotuvėms. Jei norėtumėte pradėti teikti duomenis, kreipkitės info@internetoparduotuves.lt.

EuroVaistine.lt sugrįžta į populiariausių interneto parduotuvių Lietuvoje pirmąjį dešimtuką

Populiariausia Interneto Parduotuvė - 2018 rugsėjis

Atnaujinto populiariausių elektroninių parduotuvių Lietuvoje reitingo lydere išlieka Pigu.lt.

Ją vejasi antrąją poziciją išsauganti Senukai.lt internetinė parduotuvė. Tuo tarpu Telia.lt interneto parduotuvė išlieka trečiojoje pozicijoje.

Pirmasis reitingo pokytis fiksuojamas ketvirtojoje pozicijoje, į kurią po mėnesio pertraukos iš penktosios pozicijos sugrįžta Perlas.lt. Šis pokytis įtakoja ir TELE2 parduotuvės internete kritimą į penktąją poziciją.

Savo pozicijas pirmajame dešimtuke išsaugo Varle.lt, TopoCentras.lt, 1a.lt bei SKYTECH.LT. Šios elektroninės parduotuvės užima atitinkamai šeštąją-devintąją pozicijas.

Specializuota internetinė vaistinė EuroVaistine.lt šį mėnesį demonstruoja šuolį per keturias pozicijas aukštyn ir patenka į pirmąjį dešimtuką. Tai vienas geriausių šios parduotuvės rezultatų mūsų reitinge ir tai yra didžiausias šuolis aukštyn tarp 20 populiariausių parduotuvių.

Tokį patį šuolį aukštyn demonstruoja ir Bilietai.lt interneto parduotuvė. Ši svetainė kyla iš 18 į 14 poziciją ir tai yra geriausia šios svetainės pozicija per mūsų reitingo skaičiavimo istoriją.

Tuo tarpu didžiausią šuolį tarp visų reitingo dalyvių fiksuojame Likvidoras.lt parduotuvės internete pozicijoje. Ši svetainė kyla per 107 pozicijas į 380 vietą ir tai yra geriausia šios svetainės pozicija reitinge.

Šio mėnesio reitingo dalyvių sąrašas pasipildė 45 naujomis elektroninėmis parduotuvėmis. Aukščiausią poziciją tarp naujokų užėmė 31 vietoje debiutuojanti vaistus internetu siūlanti Gintarine.lt.

Kategorijų lyderiai

Vaistinių kategorijos lyderės pozicijas išsaugo dešimtoje pozicijoje esanti EuroVaistine.lt, kuri didina atotrūkį nuo Camelia.lt vaistinės internete.

Maisto prekių kategorijos lyderė Barbora.lt leidžiasi žemyn per vieną poziciją į 26 vietą, tačiau ir toliau lieka dominuojančia pardavėja šioje kategorijoje.

Populiariausia specializuota aprangos ir avalynės prekių parduotuvė internete eavalyne.lt ir toliau gerina savo poziciją bendrame reitinge, kuriame kyla per vieną poziciją į 15 vietą, kuri yra geriausia pozicija per reitingo sudarymo istoriją.

Užtikrintai Pasidaryk pats  kategorijos lyderės pozicijas išlaiko antrąją poziciją išsauganti Senukai.lt elektroninė parduotuvė. Artimiausia konkurentė Ermitazas.lt išlieka 11 reitingo pozicijoje.

Didesnė konkurencija tarp elektroninių ryšių operatorių internetinių parduotuvė nėra didelė problema trečiąją bendro reitingo poziciją išsaugančiai Telia.lt, kurios artimiausia konkurentė TELE2 krenta į penktąją vietą.

Laisvalaikio pramogų kategorijos lyderė ForumCinemas.lt krenta per dvi pozicijas į 12 vietą reitinge.

Reitingo dalyviai

Šis reitingas sudarytas remiantis 2018 metų rugsėjo mėnesio internetinių parduotuvių pateiktais ar viešai prieinamais duomenimis, tokiais kaip elektroninės parduotuvės pardavimai Lietuvoje, lankytojų srautas iš Lietuvos, naujienlaiškio prenumeratorių ar socialinių tinklų sekėjų skaičius. Reitingas skelbiamas InternetoParduotuvės.lt svetainėje. Šio mėnesio reitinge dalyvauja 539 elektroninės parduotuvės.

Nuo šio mėnesio pilnas reitingo dalyvių sąrašas teikiamas tik duomenis teikiančioms interneto parduotuvėms. Jei norėtumėte pradėti teikti duomenis, kreipkitės info@internetoparduotuves.lt.