Kategorijos
Reitingų apžvalgos

Populiariausios internetinės vaistinės Lietuvoje

Kadangi artėja ligų sezonas ir vaistinių siūlomos prekės tampa vis reikalingesnės, nusprendėme pasidomėti kaip sekasi internetinėms vaistinėms Lietuvoje.

Vaistinių populiarumui nustatyti rėmėmės spalio mėnesio populiariausių elektroninių parduotuvių reitingu, o tendencijų įvertinimui rėmėmės ankstesnių mėnesių reitingų duomenimis.

Populiariausia internetine vaistine Lietuvoje išlieka EuroVaistine.lt, kuri naujausiame reitinge užėmė 12 vietą. Nors tai ir nėra geriausias rezultatas per reitingo istoriją, tačiau rugsėjo mėnesį užimta 10 vieta buvo aukščiausia pozicija šios vaistinės istorijoje, įvertinus naujų dalyvių atsiradimą reitinge.

Antrąją poziciją tarp populiariausių vaistinių internete užima Camelia.lt. Ši vaistinė taip pat mūsų reitinge dalyvauja nuo metų pradžios ir spalio mėnesį užėmė 20 vietą ir tai yra žemiausia pozicija reitingo istorijoje. Aukščiausia pasiekta pozicija buvo 11 vieta sausio mėnesį ir tuo metu atsilikimas nuo lyderės buvo tik per vieną poziciją.

Viena iš naujausių vaistinių reitinge Gintarine.lt į reitingą įtraukta tik nuo rugsėjo mėnesio, kai ji debiutavo 31 vietoje, o atnaujintame spalio reitinge palypėjo į 25 vietą. Panašu, kad šis rinkos dalyvis gali sėkmingai pakonkuruoti ir dėl populiariausios vaistinės internete titulo.

Ketvirtoje vaistinių reitingo pozicijoje esanti ManoVaistine.lt užėmė 85 vietą bendrame reitinge. Stebint šios nuo kovo mėnesio reitinge dalyvaujančios svetainės pozicijas, galime pastebėti žemėjančią jos poziciją, tačiau tai gali būti ir dėl naujų kitų kategorijų elektroninių parduotuvių įtraukimo į reitingus.

Analogiška situacija ir su penktoje vietoje esančia HiperFarma.lt sveikatos prekių parduotuve. Ši svetainė reitinguose dalyvauja nuo reitingų sudarymo pradžios ir aukščiausią, 105 poziciją, buvo pasiekusi balandžio mėnesį. Spalio mėnesio reitinge ji užėmė 239 poziciją.

364 reitingo vietoje esanti HifaMed.lt užėmė šeštąją poziciją tarp vaistinių internete. Ši svetainė buvo pasiekusi 293 poziciją birželio mėnesį.

Septintoje vaistinių reitingo pozicijoje esanti ElVaistine.lt bendrame reitinge užėmė 454 vietą, o savo geriausius rezultatus buvo pasiekusi balandžio mėnesį.

Apžvelgiant visų vaistinių duomenis pastebime, kad nei visos vaistinės išsaugojo savo pozicijas vaistinių reitinge, tačiau artimiausiu metu galima tikėtis pokyčių tarp pirmojo trejetuko žaidėjų.